VÝBĚR SNUBNÍCH PRSTENŮ

Snubní prsteny mají být výrazem vaší vzájemné lásky na celý společný život. Je tedy vhodné věnovat jejich výběru dostatečnou pozornost, a to nejen při volbě typu, materiálu, ale také jejich velikosti.

Snubní prsteny vyrábíme na zakázku, je tedy nutné přesně změřit vaši VELIKOST, která je také závislá na šíři prstenů. Čím širší prsten, tím je potřeba volit jeho větší velikost. Je také důležité si uvědomit, jestli nemáte při zkoušení prstenu prsty nateklé, protože je venku horko nebo naopak zkřehlé, protože je zima a vy máte prsty zmrzlé. Pokud si nejste jisti svojí velikostí prstenu, je lepší navštívit naši provozovnu, kde tuto otázku s Vámi rádi prokonzultují a odborně poradí naši zkušení zlatníci. Zde si můžete všechny nabízené vzorky prstenů samozřejmě také přímo vyzkoušet.

Při objednání prstenů přes internet, nemůžeme při Vámi špatně zadané velikosti uznat tuto skutečnost jako důvod reklamace. V případě, že by vám prsten opravdu neseděl, je nutno navštívit náš kamenný obchod a domluvit se na případné úpravě přímo s našimi zlatníky.

Při volbě vzoru snubního prstenu je vhodné zvolit takový vzor, který se vám ani za pár let neokouká. Jako výraz neoblomné lásky se vsazují do snubních prstenů brilianty. Ty jsou samozřejmě rozděleny do několika kategorií, podle kvality, barvy, brusu - od toho se pak odvíjí jejich cena. Na vaše přání můžeme zhotovit prsteny i se zirkony, které jsou sice podobné a samozřejmě levnější, ale také méně odolné proti oděru a poškrábání. V tomto případě se proto může stát, že za pár let budete mít v prstenu poškrábaný kámen bez lesku, což se vám s briliantem samozřejmě nestane.

Přes internet si můžete objednat prsteny pouze v barvě a provedení, které jsou uvedeny v katalogu. Pokud máte jakékoli jiné přání, které se týká úpravy šíře, změny barevného uspořádání nebo počtu zasazených kamenů, můžeme vyhovět vašemu přání pouze v naší provozovně, kde s Vámi náš zlatník osobně probere technologické možnosti Vámi požadovaných úprav. Například ne každý vzor po změně šíře prstenu bude vypadat podle vašeho očekávání.

Pro snubní prsteny se často volí různé povrchové úpravy jako je matování, rytí nebo rhodiování, což je povrchové dobělení bílého zlata. Tato povrchová úprava se časem ale může odřít nebo ošoupat. Stejně jako lze šperky leštit, je možno i rytinu, matování nebo rhodiování za nějaký čas obnovit. Všechny takové úkony, včetně leštění šperků je vhodnější vždy vložit do rukou odborníků. Pokud byste chtěli mít na Vaše výročí svatby šperky „jako nové“, obraťte se s důvěrou na našeho zlatníka a Váš prsten takový opět bude.